Paweł Gruza trafi do KGHM

opublikowano: 24-08-2018, 13:46

Potwierdziły się informacje "Pulsu Biznesu": Paweł Gruza odchodzi z Ministerstwa Finansów i od 10 września będzie członkiem zarządu KGHM, odpowiedzialnym za aktywa zagraniczne.

Gruza będzie pełnił funkcję wiceprezesa.

Paweł Gruza nie chciał być tylko „wielkim hydraulikiem” systemu podatkowego. Jego ambicje sięgały znacznie wyżej.
Zobacz więcej

AMBITNY WICEMINISTER:

Paweł Gruza nie chciał być tylko „wielkim hydraulikiem” systemu podatkowego. Jego ambicje sięgały znacznie wyżej. Fot. Marek Wiśniewski

O sprawie jako pierwsi napisaliśmy pod koniec lipca. Informację potwierdziły nam trzy niezależne źródła. Przez kilka tygodni plotki o możliwym transferze krążyły po korytarzach przy Świętokrzyskiej. wtedy jednak Paweł Gruza zaprzeczał twierdząc, że ma jeszcze sporo do zrobienia w ministerstwie. 

Transfer do KGHM był traktowany jako forma nagrody dla zasłużonego ministra, jednak w tle pojawił się też narastający konflikt z Teresą Czerwińską, szefową resortu. Z naszych informacji wynika, że minister postawiła sprawę na ostrzu noża i swoją dalszą pracę w resorcie uzależniła od tego, czy pożegna się z nim Paweł Gruza. Dzisiejsza nominacja potwierdza, że dopięła swego, ale były już wiceminister też raczej nie ma powodów do narzekań.

Paweł Gruza to autor sukcesu uszczelniania systemu podatkowego. Na stanowisko wiceministra finansów odpowiedzialnego za poprawę ściągalności podatków został powołany w listopadzie 2016 r. przez premier Beatę Szydło (wcześniej był wiceministrem skarbu), kilka tygodni po odwołaniu ze stanowiska szefa resortu finansów Pawła Szałamachy.  

Jednocześnie rada nadzorcza koncernu powołała do zarządu Adama Bugajczuka, który będzie wiceprezesem ds. rozwoju. Menedżer ma w CV m.in. stanowisko dyrektora departamentu zakupów w PKO BP.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu