Paweł Majewski prezesem Enei

  • PAP
opublikowano: 20-04-2022, 22:57

Paweł Majewski został powołany na stanowisko prezesa zarządu Enei - poinformowała w środę spółka. Do 8 kwietnia br. był prezesem PGNiG, wcześniej sprawował funkcję prezesa Lotosu.

"20 kwietnia 2022 roku Rada Nadzorcza Emitenta podjęła uchwałę w przedmiocie powołania Pana Pawła Majewskiego z dniem 25 kwietnia 2022 roku na stanowisko Prezesa Zarządu ENEA S.A. na wspólną kadencję, rozpoczętą z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia ENEA S.A. zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za 2018 rok" - poinformowała w środę wieczorem Enea.

Majewski do 8 kwietnia br. sprawował funkcję prezesa Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. Wcześniej pełnił funkcję prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A., wiceprezesa Zarządu Huty Stalowa Wola S.A., członka Zarządu w DO _ CO Poland Sp. z o.o. oraz prezesa Zarządu Airport Cleaning Service Sp. z o.o.

Jak przypomniała Enea nowy prezes posiada "długoletnie doświadczenie zawodowe na kierowniczych stanowiskach m.in. w PETROLOT Sp. z o.o. obecnie ORLEN Aviation Sp. z o.o., a także jako dyrektor Pionu Zarządzania Marżą Zmienną i Produkcją w PGNiG TERMIKA S.A.".

Paweł Majewski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie.

Enea S.A. to jedna z głównych grup energetycznych w Polsce, która dostarcza energię do 2,6 mln klientów. Do Grupy Enea należą dwie elektrownie systemowe: Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec. W ramach Grupy działa również Lubelski Węgiel Bogdanka. Działalność Grupy Enea obejmuje również energetykę cieplną w zakładach w Białymstoku, Obornikach i Pile.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane