Pawlak szuka perełek eksportowych

Miłosz Marczuk
opublikowano: 25-01-2010, 07:07

Resort gospodarki szuka polskich specjalności eksportowych. Piłeczka jest teraz po stronie przedsiębiorców.

Do 26 lutego resort, kierowany przez Waldemara Pawlaka, czeka na krótkie opracowania, które mają przekonać urzędników do wsparcia finansowego 15 branż, grup produktowych lub usługowych. To pierwszy krok. Drugim będzie konkurs na wykonanie koncepcji branżowych programów promocji.

- Konkursy na ich przygotowanie ogłosimy już w drugim kwartale tego roku – mówi „PB” Karolina Smeja, specjalista departamentu instrumentów wsparcia MG.

Trzecim krokiem będzie dofinansowanie przedsiębiorców, którzy mają zadatki na to, by stać się flagowymi eksporterami. Z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka („działanie” 6.5) czeka już na nich ponad 150 mln zł. Dodatkowo, na promocję zbiorową branż przeznaczono kwotę ponad 64 mln zł.

Na co można zdobyć pieniądze? Kto już zadeklarował, że zamierza się o nie starać? Gdzie należy składać aplikacje? O tym czytaj w dzisiejszym „PB”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Miłosz Marczuk

Polecane