PayPo nawiązało współpracę z PayU

opublikowano: 05-12-2021, 20:00

Lider młodego, ale modnego rynku płatności odroczonych zyskał partnera, dzięki któremu istotnie zwiększy zasięg i umocni pozycję rynkową.

Działające od kilku lat na rynku płatności odroczonych (z ang. „buy now, pay later”, w skrócie BNPL) PayPo nawiązało współpracę z PayU - dostawcą szerokiej palety płatności online dla klienta biznesowego. W jej ramach fintech zaoferuje swoje usługi na platformie operującej pod nazwą „Płacę Później”. Dzięki temu umocni już i tak silną pozycję na modnym rynku, w którym - według szacunków własnych fintechu - ma on 80-procentowy udział. Z jego usług korzysta już ponad 600 tys. osób, a liczba zrealizowanych jak dotąd transakcji sięga 8 mln.

Według Radosława Nawrockiego, założyciela i prezesa PayPo, integracja z PayU przyczyni się do tego, że w zasięgu fintechu znajdzie się ponad połowa polskiego sektora e-commerce. Zwraca on uwagę, że pod koniec maja tego roku w Polsce zarejestrowanych było 50 tys. sklepów online. Ponadto szacuje, że współpraca z nowym partnerem pozwoli jego firmie podwoić liczbę klientów w najbliższego ciągu roku.

Dynamiczny rozwój:
Dynamiczny rozwój:
Potencjał branży, w której działa PayPo kierowane przez Radosława Nawrockiego, jest ogromny. Szacuje się, że skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) dla globalnego rynku BNPL wyniesie 21,2 proc. do 2027 r.
Marek Wiśniewski

- Jeszcze przed rokiem odroczenie płatności postrzegano jako nowinkę technologiczną. Teraz ta forma płatności ułatwia zakupy setkom tysięcy użytkowników. Według naszych danych, klienci PayPo swoje zakupy opłacają najczęściej przy użyciu tego rozwiązania oraz Blikiem, co pokazuje, że stawiają na wygodę, szybkość i bezpieczeństwo transakcji – mówi Radosław Nawrocki, prezes PayPo.

Według niektórych prognoz polski rynek e-handlu w tym roku może urosnąć nawet o 20-25 proc. Z badań wynika, że ponad 80 proc. internautów robi zakupy online. O płatnościach odroczonych słyszała już blisko połowa Polaków, a co trzeci skorzystał z tej metody płatności lub ma to w planach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane