,,PB’’ rozpoczął współpracę z Polsatem

Ma¬gorzata Birnbaum
04-04-2001, 00:00

,,PB’’ rozpoczął współpracę z Polsatem

Tematy opracowane przez dziennikarzy „Pulsu Biznesu”, informacje graficzne z naszej gazety i codzienny komentarz giełdowy z centrum wydarzeń, czyli GPW — to wszystko od początku kwietnia pojawiło się w emitowanych przez Polsat „Informacjach i Biznes Informacjach”. To już kolejne medium, z którym ,,PB’’ rozpoczyna współpracę. Od roku mamy wkład w tworzenie serwisów ekonomicznych w Radiu Plus, a od niedawna naszych dziennikarzy usłyszeć można również w Radiu Zet. Teraz przyszedł czas na telewizję.

Pomysł, by widzom Polsatu zaproponować wzbogacony program gospodarczy, to nic innego, jak odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Takiej audycji, nadawanej w godzinach wieczornych, oczekuje środowisko przedsiębiorców. Ale nie tylko. Jak twierdzi Dorota Gawryluk, zastępca szefa programów informacyjnych Polsatu, informacje będą kierowane nie tylko do biznesmenów, ale także do zwykłych zjadaczy chleba. Dlatego dziennikarze Polsatu i ,,PB’’ będą szukać złotego środka między wiadomościami specjalistycznymi a ogólnymi. Stąd też widzowie dowiedzą się z programu, gdzie najtaniej w Polsce można kupić benzynę, a informacja o obcięciu stóp procentowych przez RPP zostanie opatrzona komentarzem, co tak naprawdę oznacza ona dla przeciętnego Kowalskiego.

Obecnie 25-minutowy program, który średnio przyciąga przed ekrany od 1,5 do 2 mln widzów, jest poświęcony wydarzeniom krajowym oraz informacjom gospodarczym. Jednak te ostatnie zaczynają odgrywać coraz większą rolę i niekiedy wypełniają niemal cały czas antenowy.

Zapraszamy zatem czytelników ,,PB’’ (i nie tylko) przed ekrany około godziny 23.00.

szefowie podpisali: Bogusław Chrabota, dyrektor programowy telewizji Polsat (z prawej) i Jarosław Sroka, redaktor naczelny „PB”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ma¬gorzata Birnbaum

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / ,,PB’’ rozpoczął współpracę z Polsatem