#PBdosłuchania Odc. 41.: CZY MAJÓWKA NAM SIĘ OPŁACA

opublikowano: 27-04-2018, 17:20

A więc wolne! O godzinie 17.00 w całej Polsce rozpoczęła się najdłuższa majówka nowoczesnej Europy.

Czeka nas 9 dni wolnego przy zaledwie 3 dniach urlopu. W logistyce operacji musimy uwzględnić, że zarówno 1 jak i 3 maja są dniami wolnymi od handlu. Spodziewać się możemy nie tylko kolejek w sklepach, ale także zakorkowanych dróg i wyprzedanych miejsc w hotelach i pensjonatach.

Czym jest majówka dla coraz bardziej zamożnego społeczeństwa, jak się do niej przygotować na ostatnią chwilę i jak przeżyć, żeby nie brać po niej kolejnego urlopu.

Zaczniemy od transportu. Dr Jakub Majewski z fundacji ProKolej przedstawi rady dla podróżnych i podsumuje najważniejsze inwestycje i biznes transportowy.

Trochę późno na zakup zagranicznej wycieczki. A może nie? O tym opowie Jarosław Kałucki z portalu TravelPlanet. Porozmawiamy także jak szukać wakacyjnych okazji, bo tutaj także robi się już nieco ciasno.

Czy Polskę w ogóle stać na tak długie okresy wolnego? O ekonomicznej stronie majówki opowie Ignacy Morawski z portalu SpotData. Wyjaśnimy, czy to co wydamy zrównoważy to, czego nie wyprodukujemy w tych dniach.

A skoro będziemy konsumować, to warto robić to z klasą. Agata Wojda, executive chef Hotelu Bellotto pomoże nam zaplanować grillowe uczty i doradzi co powinno znaleźć się na ruszcie.

Majówka to również 1 maja, czyli święto ludzi pracy i tradycyjnie lewicy. Z Adrianem Zandbergiem z Partii Razem porozmawiam o ekonomicznych postulatach, które już ponad sto lat temu znalazły się na sztandarach, i które wciąż nie są realizowane.

A na koniec... spotkanie z terapeutką. Niepowodzenie projektu o nazwie „Urlop” wywołuje często frustracje większe niż spędzenie tych dni w pracy. Jak odpoczywać, by nie brać potem dnia wolnego doradzi psycholog, Dorota Minta.

To jest Puls Biznesu do słuchania na majówkę. Przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy