#PBdosłuchania Odcinek 20.: ILE KOSZTUJE NIEPODLEGŁOŚĆ?

opublikowano: 10-11-2017, 05:59
aktualizacja: 10-11-2017, 05:59

Nasz dzisiejszy program poświęcamy niepodległości rozpoczynając rok obchodów stulecia jej odzyskania.

Aż pięć porządków prawnych funkcjonowało na naszych terenach w listopadzie 1918 r. O genialnych prawnikach, którzy uporządkowali ten bałagan i stworzyli jeden z najnowocześniejszych systemów sprawiedliwości na świecie opowie Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Zniszczony kraj, wywiezione fabryczne maszyny i masowa bieda. Odbudowa gospodarki była nie lada wyzwaniem, o którym opowie prof. Wojciech Morawski ze Szkoły Głównej Handlowej.

Linie kolejowe z ruchem prawostronnym, linie kolejowe z ruchem lewostronnym, linie szersze, linie węższe – chaos na kolei został opanowany staraniem kolejarzy. Jak doprowadzono do tego, że na kursach polskich pociągów można było regulować zegarki wyjaśni Bartłomiej Buczek, wiceprezes trójmiejskiej SKM.

Idea Kolacji Niepodległości zyskuje coraz liczniejszą rzeszę zwolenników. Mamy za co dziękować i mamy czym dziękować. O gęsiach, rogalach i znakomitym winie opowie Dorota Minta – psycholog i krytyk kulinarny.

I wreszcie o życiu w II RP opowie prof. Zdzisław Najder, który był świadkiem m.in. pogrzebu Piłsudskiego i katastrofy wrześniowej w 1939 r.  Jak żyło się w Warszawie małemu chłopcu i co o Polsce mówili mu rodzice?

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dobrowolski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Biznesu do słuchania / #PBdosłuchania Odcinek 20.: ILE KOSZTUJE NIEPODLEGŁOŚĆ?