PBG Dom na przekór kryzysowi

Małgorzata Ciechanowska
19-01-2010, 00:00

Spółka PBG Dom szybko zwiększa liczbę realizowanych inwestycji.

Spółka PBG Dom szybko zwiększa liczbę realizowanych inwestycji.

Władze istniejącej od 2007 r. spółki PBG Dom prawdopodobnie uwierzyły w koniec kryzysu w branży budowlanej. Jej wiceprezes — Szymon Schmidt, poinformował niedawno, że zakupiła ona projekty w Poznaniu i Gdańsku i przygotowuje się do przejęcia dwóch dużych projektów w Warszawie.

— Przez projekt rozumiemy gotową inwestycję z działką, planami, pozwoleniem na budowę i wszelkimi innymi pozwoleniami. Taki zakup pozwala skrócić czas realizacji i ograniczyć ryzyko — mówi Michał Małaszyński — menedżer projektu w PBG Dom.

W kręgu zainteresowań spółki znajdują się inwestycje mieszkaniowe, komercyjno — biurowe, handlowe i hotelowe. Pierwszym przedsięwzięciem firmy była budowa osiedla 24 domów w bliźniaczych w Lusówku, koło Poznania. W stolicy Wielkopolski, trwają też prace przy trzech budynkach wielorodzinnych o nazwie Złotowska 51. Mieszkania będą przekazane lokatorom w trzecim kwartale 2010 r. Z kolei w drugim kwartale w Poznaniu do użytku trafi budynek z 90 mieszkaniami w dzielnicy Grunwald. Jednocześnie PBG Dom w Gdańsku buduje mieszkania na Szadułkach i w dzielnicy Orunia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Ciechanowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / PBG Dom na przekór kryzysowi