PBS Finanse ma szanse na zysk

GRA
opublikowano: 15-12-2011, 00:00

W przyszłym roku pośrednik finansowy powinien wreszcie wyjść na plus. Pomogą kolejne placówki bankowe.

Od miesiąca działa już pierwsza w Warszawie placówka bankowa prowadzona przez PBS Finanse, czyli dawny mięsny Beef-San. Oddział działa pod szyldem Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, który ma większościowy pakiet akcji w PBS Finanse. Budowa sieci oddziałów dla właściciela jest głównym elementem strategii PBS Finanse.

— Mamy już po jednej placówce w Krakowie, Katowicach i Gdyni. W planach na przyszły rok mamy otwarcia w Gdańsku, Elblągu, Lublinie i Wrocławiu — zapowiada Jerzy Biel, prezes PBS Finanse.

PBS Finanse zamknął niedawno emisję 52 mln akcji, pozyskując z rynku blisko 17 mln zł. Za te pieniądze, poza rozbudową sieci oddziałów, firma zamierza rozwijać biznes polegający na udzielaniu szybkich pożyczek (spółka Duet), a także biznes leasingowy.

— Przejęcie spółki leasingowej przez PBS Finanse zaplanowane zostało na przyszły rok. Trochę się opóźnia ze względu na kwestie formalnoprawne, ale jest aktualne — mówi Lesław Wojtas, prezes Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.

Jako akcjonariusz oczekuje, że w przyszłym roku — oprócz nowych placówek — PBS Finanse będzie rozwijał również sieć małych lokali satelickich wokół oddziałów, w największych miastach.

— Takich małych placówek powinno być kilkadziesiąt. Zaczniemy tradycyjnie od Śląska — mówi Lesław Wojtas. Narastająco po trzech kwartałach PBS Finanse mają 8,3 mln zł przychodów, 1,2 mln zł straty operacyjnej i 1,8 mln zł straty netto.

— Chciałbym, aby w przyszłym roku PBS Finanse wyszedł na plus. W tej branży i po tak krótkim czasie działania będzie to już sukces — twierdzi Lesław Wojtas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane