PCC Rail inwestuje w spółkę na Pomorzu

GAS
opublikowano: 15-02-2007, 00:00

Dzięki nabyciu 45 proc. udziałów w spółce Drobnica-Port Szczecin PCC Rail uzyskała prawo dostępu do nabrzeża.

Dzięki nabyciu 45 proc. udziałów w spółce Drobnica-Port Szczecin PCC Rail uzyskała prawo dostępu do nabrzeża.

Grupa PCC Rail, prywatny przewoźnik kolejowy i intermodalny, kupiła 45 proc. udziałów spółki Drobnica-Port Szczecin. W najbliższych latach nabywca ma zainwestować w firmę kilkanaście mln zł. Zobowiązał się także do utrzymania dotychczasowego zatrudnienia i poziomu płac. Dzięki inwestycji grupa uzyskała prawo dostępu do szczecińskiego nabrzeża i zamierza rozwijać transport kombinowany. Negocjacje w sprawie sprzedaży udziałów rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku. Chętnych do zakupu było czterech: Konsorcjum Finansowe Drobnica-Port Szczecin, Rhenus Port Logistics, Fast Terminals i PCC Rail.

Początkowo jako potencjalnego nabywcę wyłoniono pierwszego z nich. Jednakże PCC Rail skorzystała z prawa pierwszeństwa nabycia udziałów przez dotychczasowych udziałowców (w tym czasie miała 1,2 proc. udziałów w spółce).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu