Peixin nie znalazł chętnych na akcje

ISBNews
opublikowano: 20-06-2014, 08:38

Peixin International odwołał wtórną ofertę publiczną do 3,6 mln akcji (w tym do 3,0 mln nowych akcji) z powodu niekorzystnych warunków rynkowych, podała spółka.

"W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 14/2014 w sprawie zatwierdzenia prospektu emisyjnego przygotowanego dla celów oferty, zarząd Peixin International Group N.V. informuje, że z powodu niekorzystnych warunków rynkowych, w dniu 18 czerwca 2014 roku spółka w porozumieniu z głównym menedżerem oferty zdecydowała o odwołaniu oferty" - czytamy w komunikacie.
 
Oferta rozpoczęła się 12 czerwca od startu budowy księgi popytu wśród klientów instytucjonalnych oraz od rozpoczęcia przyjmowania zapisów od inwestorów instytucjonalnych. Zapisy klientów indywidualnych zaplanowano do 17 czerwca, zaś book-building - do 18 czerwca. Na 20 czerwca zaplanowano ogłoszenie ceny akcji w ofercie oraz ich ostatecznej liczby. Pierwszy dzień notowań na GPW planowany był na 8 lipca lub w zbliżonym terminie, podano w prospekcie.
 
Peixin ustalił wcześniej cenę maksymalną w ofercie publicznej do 3,0 mln nowych akcji i do 0,6 mln akcji sprzedawanych przez Jinyuan Investment Holdings Ltd. na 19 zł. Obecnie kapitał spółki dzieli się na 13 mln akcji. Pod koniec kwietnia akcjonariusze Peixin upoważnili zarząd do przeprowadzenia emisji do 4 mln akcji.
 
Oczekiwane wpływy netto z emisji akcji pierwotnych wynosiły ok. 12,61 mln euro. Grupa zamierzała przeznaczyć wpływy netto z oferty na realizację swojego planu inwestycyjnego, którego podstawowym celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych.
 
W końcu maja Peixin Group przyjęła zaktualizowany plan inwestycyjny i zakłada obecnie 330-360 mln RMB (tj. ok. 163-178 mln zł) wydatków w latach 2014-2015. W pierwszej kolejności nastawiony on będzie na zwiększenie mocy produkcyjnych.
 
Grupa jest producentem maszyn do produkcji artykułów higienicznych codziennego użytku. Sprzedaje swoje produkty pod marką "Peixin". Dzielą się one na cztery główne kategorie: maszyny do produkcji pieluch, maszyny do produkcji podpasek, maszyny do produkcji chusteczek higienicznych i inne maszyny. Zakład produkcyjny Peixin znajduje się w Quanzhou, w prowincji Fujian w Chinach. Peixin zadebiutował na warszawskiej giełdzie w październiku 2013 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 59,41 mln euro w 2013 r.

Quilin Xie, prezes Peixin
Quilin Xie, prezes Peixin
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane