Pekao bohaterem tygodnia

Wojciech Anczok
20-08-2001, 00:00

Pekao bohaterem tygodnia

Skrócony tydzień przyniósł gwałtowną wyprzedaż, która spowodowała spadek indeksu znacznie poniżej 1100 pkt. Wydaje się, że nic już nie stoi niedźwiedziom na drodze do 1000 pkt i spadek do tego poziomu jest już przesądzony. Największym problemem jest obecnie przyszłoroczny budżet. I to właśnie z tego powodu można zauważyć w ostatnim czasie odpływ zagranicznych inwestorów, co widać m.in. po osłabieniu złotego.

Bohaterem ubiegłego tygodnia jest niewątpliwie Pekao SA. Najsilniejsza do tej pory spółka spośród naszym blue chipów, flagowy polski bank oraz ulubieniec zagranicznych inwestorów doznał gwałtownej przeceny. Właśnie wychodzeniem zagranicy z naszego kraju można wytłumaczyć tak silną wyprzedaż. Już miesiąc temu wskazywałem na możliwość tak znacznych spadków po ukształtowaniu na przełomie maja i czerwca formacji głowy z ramionami. Po przełamaniu linii szyi na wysokości 69 zł, kurs wykonał klasyczne podejście, po czym konsolidował się przez pewien czas w trendzie bocznym. Gwałtownym zjazdem w zeszłym tygodniu wykonał się pełny zakres spadku wychodzący z tej formacji, a więc 61 zł. Obecnie najważniejszym wsparciem jest poziom 60 zł. Jeżeli zostanie on przełamany, prawdopodobny jest spadek do 56–57 zł.

Oczywiście spadki instrumentu bazowego odbiły się na kursie warrantu put, którym na początku tygodnia handlowano po 2,5 zł a już w piątek po 8 zł. Popyt ujawnił się również na warrancie PKNU021BDM, który został wyceniony na 3,8 zł. Instrument bazowy testuje obecnie wsparcie na poziomie 16 zł i zbliża się do swego historycznego dna na wysokości 15,65 zł (zamknięcie) . Warto obserwować ten papier w kontekście możliwego nabycia udziałów przez OMV. Być może i tym razem komuś będzie zależało na zaniżonym kursie rynkowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Anczok

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Pekao bohaterem tygodnia