Pekao SA dzieli los lokomotyw

Dariusz Karolak
opublikowano: 09-07-2001, 00:00

Pekao SA dzieli los lokomotyw

Do udanych minionego tygodnia nie zaliczą akcjonariusze PEKAO. Z tak grubym czarnym korpusem tygodniowym ostatnio mieliśmy do czynienia ponad rok temu, a dodatkowo niepokoi pozostawanie kursu poniżej tygodniowej średniej VAMA10 (69,4). 8-miesięczna linia wzrostów, 66,6 była 2-krotnie testowana. Gdyby pękła, przesądzony będzie spadek do 64 zł, a w najgorszym na obecną chwilę scenariuszu możliwe będzie testowanie wparcia średnioterminowego kanału rosnącego, 58,5 zł.

Umacnianie się podaży widać po wskaźnikach ruchu kierunkowego, które zapowiadają kontynuację spadkowej tendencji oraz po szybko opadającym w ujemnych wartościach MACD. Należy pamiętać, że Pekao jest najcięższym składnikiem WIG20 i często kurs wykonuje gwałtowne skoki, by gracze z rynku futures mogli realizować swoje strategie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Pekao SA dzieli los lokomotyw