Pekao SA ubezpiecza karty

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 13-07-2000, 00:00

Pekao SA ubezpiecza karty

Pekao SA zaproponowało swym klientom ubezpieczenie wszystkich kart, które ma chronić ich posiadaczy przed ryzykiem związanym z transakcjami dokonanymi przez nieupoważnione osoby.

Od miesiąca takie ubezpieczenie ma karta Maestro wydawana przez Pekao SA. Jest ono nierozerwalne z tym plastikowym pieniądzem, co w konsekwencji oznacza, że klienci albo je przyjmą, albo muszą zrezygnować z prowadzenia konta osobistego w tym banku. Ubezpieczenie pozostałych kart jest dobrowolne. Osoby, które się na nie zdecydują, zyskają bezpieczeństwo. W przypadku bowiem zgubienia lub kradzieży plastikowego pieniądza Pekao SA przejmie pełną odpowiedzialność za transakcje dokonane bez wiedzy i zgody właściciela, natychmiast od momentu zgłoszenia utraty karty, a nawet w ciągu poprzedniej godziny. Jest to o tyle ważne, że jak wynika z doświadczeń, najwięcej transakcji frodowych (transakcje skradzionymi lub sfałszowanymi kartami) dokonywanych jest przez pierwszą godzinę od momentu kradzieży plastikowego pieniądza.

Odpowiedzialność banku obejmuje wszelkie operacje, oprócz tych dokonanych z użyciem PIN-u, ponieważ powinien być on znany wyłącznie właścicielowi karty. Bank pokrywa wszelkie szkody do wysokości limitu karty lub wysokości dostępnych środków na rachunku karty. Za ubezpieczenie Pekao SA pobiera 2,4 zł od właścicieli Eurokarty, Visy Concerto, Visy Classic, Visy Pekao/Lot Voyager oraz Partnera. Po 6 zł zapłacą posiadacze złotych Eurokart i Visy Concerto, a 0,5 zł dolarowej Visy Classic.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane