Pekao TFI ma fundusz Ekologiczny

opublikowano: 16-09-2021, 16:10

Trzecie pod względem wielkości detaliczne TFI otworzyło się na nowe trendy w globalnych inwestycjach.

Od czwartku 16 września 2021 r. klienci Pekao TFI mogą inwestować licząc zarazem na zyski i ochronę planety. Taka idea przyświeca funduszowi Pekao Ekologicznemu, który jest nowością w ofercie TFI należącego do banku z żubrem w logo.

- Jako bank chcemy być odpowiedzialnym partnerem wspierającym zrównoważony rozwój, dlatego dla naszych klientów udostępniamy produkty, które pozwalają nam również w obszarze inwestycji wspierać cele społeczne i ekologiczne – podkreśla Leszek Skiba, prezes Banku Pekao.

Fundusz będzie się koncentrował na tzw. rynkach rozwiniętych. Według prospektu instrumenty udziałowe oraz tytuły uczestnictwa zagranicznych funduszy z ekspozycją na akcje spółek z rynków rozwiniętych będą stanowić co najmniej 65 proc. wartości aktywów netto. Pekao TFI zapewnia, że choć zapisy statutowe mówią o możliwości inwestycji w inne fundusze (np. ETF-y), to co do zasady portfel nowego produktu będzie budowany w oparciu o bezpośrednie inwestycje w akcje. Ich emitentami mogą być spółki z takich sektorów jak np. energia odnawialna, elektromobilność, efektywność energetyczna, recykling, czy gospodarka odpadami.

Zarządzać inwestycjami funduszu będzie zespół w składzie: Jacek Babiński, Andrzej Kubacki, Piotr Stopiński oraz Piotr Sałata.

Minimalna pierwsza wpłata do Pekao Ekologicznego to 1 tys. zł.

Weź udział w warsztacie online “Alternatywne Spółki Inwestycyjne (ASI) - studium przypadku”, 5 października 2021 >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane