Pekao z nową radą i logo

opublikowano: 08-06-2017, 22:00

Bank ma większą, dziewięcioosobową radę i bardziej narodowe logo.

Wszystko poszło gładko jak w dobrze działającej maszynce do głosowania. NWZA Pekao sprawnie wymieniło radę nadzorczą banku, obsadzając wszystkie dziewięć stanowisk — tyle wynosi górny limit przewidziany przez statut — przedstawicielami nowych akcjonariuszy: PZU i Polskiego Funduszu Rozwoju. Rada z poprzedniego rozdania liczyła ośmiu członków. Kilka dni temu dymisję złożyło czterech przedstawicieli Unicreditu, a wczoraj walne odwołało czterech pozostałych.

Tuż przed głosowaniem nominacji głos zabrał prof. Leszek Pawłowicz, szef poprzedniej rady. Poinformował akcjonariuszy, że kandydaci indywidualnie i kolektywnie dają rękojmię dobrego sprawowania funkcji. Oceny takiej zazwyczaj dokonuje działająca rada nadzorcza, ale w związku z tym, że w całości została odwołana, co przez jej członków zostało odebrane jako swoiste votum nieufności, o opinię poproszono zewnętrzną firmę: Egon Zehnder, by uniknąć podejrzeń o brak obiektywizmu. Wśród kandydatów, poza nielicznymi wyjątkami, trudno znaleźć osoby obeznane z rynkiem finansowym. Sensacji, która na chwilę zawisła w związku z tym w powietrzu, nie było. Wszyscy kandydaci przeszli weryfikację pozytywnie.

— To dobra zmiana, nawet bardzo dobra, aczkolwiek mogłaby być lepsza — ezopowym językiem skwitował wybór NWZA Leszek Pawłowicz. Walne odbywało się pod tymczasowym szyldem banku: w logo nie było białej jedynki, znaku firmowego grupy Unicredit, ani żubra — symbolu Pekao. Kilka dni temu przedstawiciele PFR-u zapowiadali rebranding banku. „PB” udało się dotrzeć do wizerunku nowego logo. Zmiana nie jest duża: niebieski żubr został przemalowany na czerwono. Nie wiadomo, jaki będzie koszt rebrandingu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy