Pekin bije w Microsoft

RB
opublikowano: 19-06-2008, 00:00

Chińczycy mają dość płacenia za oprogramowanie więcej niż Amerykanie. Dlatego od sierpnia zmienią prawo antymonopolowe.

Chińczycy mają dość płacenia za oprogramowanie więcej niż Amerykanie. Dlatego od sierpnia zmienią prawo antymonopolowe.

Mieszkańcy Chin mają już dość płacenia za te same produkty z logo największych światowych firm więcej niż mieszkańcy USA. Dlatego 1 sierpnia rząd w Pekinie zmienia prawo antymonopolowe.

Na baczności musi się trzymać m.in. Microsoft.

— Będą nim objęci najwięksi producenci oprogramowania. Jednym z nich jest Microsoft, który za system operacyjny Windows i oprogramowanie Microsoft Office każe płacić równowartość 1015 USD. To znacznie więcej niż kosztuje komputer osobisty — mówi przedstawiciel chińskiego urzędu antymonopolowego.

To nie pierwsza potyczka amerykańskiego giganta. Wcześniej był w konflikcie z Brukselą, która nałożyła nań gigantyczną karę za nadużywanie pozycji dominującej na rynku. Kazała też udostępnić rywalom informacje niezbędne do tworzenia kompatybilnego oprogramowania. Przedstawiciele Microsoftu w Pekinie uważają jednak, że nie mają się czego obawiać i... popierają decyzje chińskich władz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu