PEM zapowiada dywidendę i utrzymanie marży

ISBNEWS
opublikowano: 10-03-2016, 13:37

Private Equity Managers (PEManagers) ocenia, że marża EBITDA na ubiegłorocznym poziomie 60% jest do utrzymania, poinformował prezes Cezary Smorszczewski.

Według jego słów, planowana propozycja zarządu w kwestii dywidendy za ub.r. powinna dać jedną z największych stóp na rynku, przekraczającą na dziś 12%.

"Nie ma powodu, by trzymać gotówkę, chyba że pojawiłyby się przejęcia, ale nie jest nasza to podstawowa działalność. Oceniam, że propozycja zarządu w sprawie dywidendy powinna dać jeden z największych yield'ów na rynku, przekraczający na dziś 12%" - powiedział Smorszczewski na spotkaniu z dziennikarzami.

Zaznaczył jednocześnie, że marża EBITDA na poziomie 60% za 2015 rok jest "do utrzymania".

W 2015 r. zarządzane przez PEManagers fundusze wydały na nowe inwestycje ponad 0,5 mld zł. Smorszczewski wskazał, że PEManagers obrócił 40% aktywów w 2015 r. przy wyjściach w ub.r. na poziomie 800 mln zł.

"Będą wyjścia w najbliższym czasie i niewykluczone, że będziemy posiadać ponad 500 mln zł na kolejne inwestycje. Silnie pozycjonujemy się w fintech, e-commerce, czy e-travel" - wskazał prezes PEManagers.

Według jego słów, potencjalne inwestycje mogą zostać przeprowadzone w regionie środkowej Europy.

"Słaby polski rynek giełdowy nikogo nie cieszy, w tym mnie jako inwestora, ale to dla nas jako spółki dobry moment na zakupy" - stwierdził Smorszczewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane