Pengab wzrósł w sierpniu

PAP
opublikowano: 18-08-2011, 13:18

Indeks Pengab, obrazujący koniunkturę w  sektorze bankowym, wzrósł w sierpniu o 1,3 pkt do poziomu 29,6 pkt, co jednak nie zrekompensowało spadku, który odnotowano w zeszłym miesiącu - poinformował w  czwartek Związek Banków Polskich i Pentor.

W sierpniu pogorszyła się jednak sytuacja ekonomiczna banków, czego wyrazem jest spadek wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury bankowej (WOKKB). Obecnie wskaźnik ten wynosi 37,3 pkt, po spadku o 5,5 pkt. względem lipca br.

Wskaźnik prognoz wzrósł o 3 pkt. do 35,5 pkt., natomiast wskaźnik ocen spadł o 0,3 pkt. do 23,8 pkt.

Bankowcy przewidują, iż w 2011 r. inflacja wyniesie 4,55 proc., co oznacza wzrost o 0,11 pkt proc. w porównaniu z poziomem oczekiwań sprzed miesiąca. Przedstawiciele banków prognozują też, że na koniec 2011 r. dolar będzie kosztował 2,94 zł, a euro 4,02 zł. W porównaniu z prognozami sprzed miesiąca oznacza to osłabienie się złotego wobec dolara o 2 gr, a wobec euro o 5 gr. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Banki / Pengab wzrósł w sierpniu