PEP wystąpił o upadłość ZCh Wizów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-08-2006, 20:42

Polish Energy Partners złożył na początku sierpnia wniosek o upadłość Zakładów Chemicznych Wizów, dłużnika spółki. W związku z tym firma dokonała odpisu aktualizującego i zawiązała rezerwy. W efekcie PEP obniżył prognozę wyników na ten rok i zamiast 12 mln zł zysku netto będzie 1,6 mln zł straty.

Polish Energy Partners złożył na początku sierpnia wniosek o upadłość Zakładów Chemicznych Wizów, dłużnika spółki. W związku z tym firma dokonała odpisu aktualizującego i zawiązała rezerwy. W efekcie PEP obniżył prognozę wyników na ten rok i zamiast 12 mln zł zysku netto będzie 1,6 mln zł straty.

PEP poinformował, że od 22 maja tego roku Wizów nie zmniejszył swojego zadłużenia wobec spółki i jej podmiotów zależnych.

Ponadto, według informacji PEP, na początku czerwca tego roku Wizów zaprzestał produkcji, która do chwili obecnej nie została wznowiona.

"Spółka w czerwcu i lipcu tego roku aktywnie uczestniczyła w próbach wypracowania planu restrukturyzacji zadłużenia Wizów. Jednak z przyczyn niezależnych od spółki, działania te nie zakończyły się sukcesem. W dniu 28 lipca 2006 roku przedstawiona została Wizów ostateczna propozycja rozwiązania zaistniałego problemu. Wizów nie ustosunkował się jednak do tej propozycji" - napisano w komunikacie.

W tej sytuacji PEP złożył 4 sierpnia wniosek o upadłość Wizowa.

"W efekcie zarząd spółki podjął decyzję o utworzeniu w sprawozdaniu finansowym za okres 6 miesięcy zakończony 30 czerwca 2006 roku odpisu aktualizacyjnego na wartość aktywów zaangażowanych w EC Wizów (należności oraz środki trwałe) oraz utworzeniu niezbędnych rezerw na koszty związane z zakończeniem tego projektu" - poinformował PEP.

Oznacza to konieczność zmiany prognoz na ten rok. W efekcie zamiast pierwotnie planowanego zysku netto w wysokości 12 mln zł Polish Energy Partners spodziewa się w tym roku 1,6 mln zł straty netto, zamiast 19 mln zł EBITDA planuje 1,9 mln zł, a zamiast 63 mln zł przychodów 59,3 mln zł.

PEP zapowiadał już na początku czerwca, że prognoza może zostać obniżona ze względu na możliwą konieczność dokonania odpisu.

Po dwóch kwartałach tego roku PEP miał 3,6 mln zł straty netto, 6,8 mln zł straty operacyjnej i 32,1 mln zł przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PEP wystąpił o upadłość ZCh Wizów