Czytasz dzięki

PepsiCo poprawiło nastroje inwestorów

opublikowano: 13-07-2020, 12:47

Akcje PepsiCo drożeją w handlu przedsesyjnym po tym jak wyniki kwartalne amerykańskiego giganta rynku napojów i przekąsek okazały się lepsze niż oczekiwano.

Zysk netto spółki spadł do 1,65 mld USD, czyli 1,18 USD na akcję. Bez uwzględniania wydarzeń jednorazowych wynosił 1,32 USD na akcję. Rynek oczekiwał 1,25 USD. Przychody spadły o 3,1 proc. do 15,95 mld USD. Oczekiwano 15,37 mld USD.

PepsiCo poinformowało, że nie przedstawi prognozy rocznej z powodu niepewności wynikającej z pandemii. Spółka zapowiedziała jednak, że zamierza przekazać akcjonariuszom 7,5 mld USD w postaci dywidend i wykupów akcji. Na pierwsze przeznaczy 5,5 mld USD, a na drugie 2 mld USD.

Przez ostatnie trzy miesiące akcje PepsiCo zdrożały o 2,7 proc., a S&P500 wzrósł w tym samym czasie o 15 proc. W handlu przedsesyjnym akcje PepsiCo drożały o ok. 2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane