Czytasz dzięki

PepsiCo przewiduje roczny zysk

ARŻ
opublikowano: 01-10-2020, 16:54

Koncern przedstawił nową prognozę wyników finansowych. Spodziewa się całorocznego zysku większego od szacunków analityków, do czego przyczynił się m.in. zwiększony popyt na przekąski w trakcie trwania pandemii koronawirusa, pisze Reuters.

Sprzedaż przekąsek w ramach należącej do koncernu PepsiCo firmy Frito-Lay North America wzrosła o 7 proc. w trzecim kwartale roku. Z kolei segment napojów i inna spółka-córka, producent płatków śniadaniowych Quaker Foods, osiągnęły 6-procentowy wzrost. Zrównoważyło to spadki sprzedaży w kinach, restauracjach i na stadionach. 

Według szacunków PepsiCo, przychody w trzecim kwartale wyniosły 18,09 mld USD. Analitycy z IBES ankietowani przez Refinitiv szacowali, że będzie to 17,23 mld USD. 

Zysk w okresie od lipca do września wyniósł 2,29 mld USD, czyli 1,65 USD na akcję. Firma spodziewa zysku na poziomie 5,5 USD na akcję w całym roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane