PepsiCo zapowiada spadek zysku

opublikowano: 15-02-2019, 12:57

PepsiCo prognozuje niespodziewany spadek całorocznego zysku, przyczyniły się do tego silniejszy dolar, zwiększone inwestycje w działalność oraz wyższe podatki, informuje Reuters.

Zysk operacyjny północnoamerykańskiego oddziału Pepsi zmniejszył się w tym kwartale o 12 proc., ponieważ w tym kwartale firma wydała dużo na marketing Diet Pepsi i Pepsi Zero, aby zwalczyć niskocukrową ofertę Coca-Coli.

Spółka oczekuje, że skorygowany zysk na akcję w 2019 r. spadnie o 3 proc. do 5,50 USD, podczas gdy analitycy spodziewali się średnio 3,5 proc. wzrostu zysku do 5,86 USD na akcję.

Straty z tytułu różnic kursowych spowodowały uszczerbek na dochodach netto, powiedział dyrektor generalny Ramon Laguarta.

Laguarta, jednak powiedział, że spodziewa się powrotu spółki do wysokiego jednocyfrowego, wzrostu zysku na akcję w 2020 r.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu