Perka: Rząd będzie realizował w większości program PiS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-10-2005, 17:04

Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Witold Perka powiedział po poniedziałkowym spotkaniu z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na premiera Kazimierzem Marcinkiewiczem, że PSL otrzymał zapewnienie, iż nowy rząd będzie w większości realizował program PiS. W spotkaniu uczestniczył także prezes PSL Waldemar Pawlak.

Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Witold Perka powiedział po poniedziałkowym spotkaniu z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na premiera Kazimierzem Marcinkiewiczem, że PSL otrzymał zapewnienie, iż nowy rząd będzie w większości realizował program PiS. W spotkaniu uczestniczył także prezes PSL Waldemar Pawlak.

Politycy rozmawiali o programie nowego rządu w zakresie rolnictwa, edukacji i służby zdrowia.

"Pytaliśmy, na ile istnieje prawdopodobieństwo wprowadzenia w życie niebezpiecznych pomysłów koalicjanta PiS - Platformy Obywatelskiej dotyczących służby zdrowia, rolnictwa i edukacji. Otrzymaliśmy wstępne zapewnienie, że w większości realizowany będzie program PiS" - powiedział dziennikarzom Perka. Jak dodał prezes PSL Waldemar Pawlak, "jasne" jest, że Stronnictwu "bardziej odpowiada" program Prawa i Sprawiedliwości.

Marcinkiewicz wyraził natomiast zadowolenie, że "wiele elementów programu PiS spotyka się ze zrozumieniem ze strony PSL". Zapewnił, że będzie chciał spotkać się także z innymi klubami opozycyjnymi.

Prezes PSL oświadczył, że nie rozmawiał z kandydatem PiS na premiera na temat wyboru władz Sejmu. Nie odpowiedział także na pytanie, czy PSL złoży w środę wniosek w sprawie przerwy w obradach Sejmu. "O to muszą się martwić dwa największe kluby" - powiedział Pawlak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane