PERN ‘Przyjaźń’ miał 126 mln zł zysku w 2001 r

Marek Druś
06-03-2002, 15:04

Zysk netto PERN ‘Przyjaźń’ wzrósł w 2001 roku o ok. 2,4 proc. do 126 mln zł, poinformował PAP. Przychody spółki ze sprzedaży poprawiły się o 3 proc. i wyniosły 480 mln zł.

W wewnętrznym biuletynie informacyjnym spółki, do którego dotarł PAP, władze Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych ‘Przyjaźń’ podały do wiadomości, że na wynik największy wpływ miał wzrost wartości eksportu. Na wysokość zysku netto spółki wpłynęło również nie zrealizowanie przez nią planu remontów i inwestycji.

- W konsekwencji może to rzutować na wypłatę odpowiednio wyższej dywidendy do Skarbu Państwa, natomiast zadania, które nie zostały zrealizowane, będziemy musieli wykonać w tym roku – głosi cytowany przez PAP biuletyn firmy.

PERN ‘Przyjaźń’ w ubiegłym roku przesłał obsługiwanymi rurociągami ok. 42 mln ton ropy naftowej, czyli o 3 proc. więcej niż rok wcześniej. 25 mln ton ropy naftowej transportowano do zagranicznych kontrahentów, co oznacza poprawę wyniku z 2000 roku o 9,5 proc.

W 2001 roku przesłano rurociągami spółki 3,7 mln ton paliw gotowych, co oznacza poprawę wyniku o 7,5 proc.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / PERN ‘Przyjaźń’ miał 126 mln zł zysku w 2001 r