Pernod Ricard kupi internetowy sklep z alkoholami

ARŻ, Reuters
opublikowano: 21-09-2021, 09:54

Francuski koncern Pernod Ricard poinformował we wtorek, że podpisał umowę na zakup sklepu Whisky Exchange, która specjalizuje się w internetowej sprzedaży alkoholi, pisze Reuters.

Whisky Exchange powstała w 1999 roku w Wielkiej Brytanii i była jednym z pionierów handlu alkoholem w internecie. Założycielami firmy są bracia Sukhinder i Rajbir Singh. Aktualnie sklep dysponuje katalogiem ok. 10 tys. produktów. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

“Handel elektroniczny jest kluczowym kanałem w naszej długoterminowej strategii. Cieszymy się, że możemy współpracować z pionierami branży i całym zespołem, aby wprowadzić Whisky Exchange na nowy etap rozwoju” - stwierdził w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Pernod Ricard, Alexandre Ricard.

Whisky Exchange nadal będzie nadal działać pod własną marką, a współzałożyciele pozostaną na stanowiskach dyrektorów zarządzających.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane