Pesa się nie wyrabia

PAP
opublikowano: 23-10-2015, 06:58

Pesa dopiero w tym tygodniu przekaże PKP Intercity cztery z 20 nowoczesnych dartów. Opóźniona jest też budowa tramwajów, informuje "Gazeta Wyborcza".

Jak wynika z harmonogramu dostaw, 20 dartów z bydgoskiej Pesy dla PKP Intercity miało być gotowych do końca października br. Pesa chciała przekazać pierwsze pociągi we wrześniu, ale do odbioru fabrycznego nie doszło.

Kolejny odbędzie się jeszcze w tym tygodniu i wtedy Intercity ma otrzymać cztery pociągi. Ale to niejedyne opóźnione zlecenie. Pesa nie nadąża także z budową tramwajów, m.in. dla Łodzi i Krakowa.

Michał Żurowski, rzecznik Pesy, tłumaczy, że problemem jest skumulowanie produkcji. Przeszkodziły też m.in. letnie ograniczenia w dostawie energii czy opóźnienia w dostawie podzespołów. Ale mimo to zdaniem zarządu Pesy realizacja kontraktów nie jest zagrożona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy