Petrolinvest zmotywuje po 10 zł

KAK
opublikowano: 15-01-2009, 00:00

Naftowa firma sprzeda swoim szefom i pracownikom akcje pięć razy poniżej ceny giełdowej.

Naftowa firma sprzeda swoim szefom i pracownikom akcje pięć razy poniżej ceny giełdowej.

Zarząd Petrolinvestu, podjął uchwałę o emisji blisko 600 tys. akcji imiennych po 10 zł. To pięciokrotnie taniej niż wynosi kurs spółki na GPW. Akcje staną się częścią programu motywacyjnego naftowej firmy. Trafią w subskrypcji prywatnej do członków władz spółki, pracowników i współpracowników oraz członków władz i kluczowych pracowników spółek grupy kapitałowej.

— To uzupełnienie programu motywacyjnego sprzed roku. Cena nabycia akcji wynosiła w nim 227 zł, a więc przy obecnym kursie stracił on na atrakcyjności — wyjaśnia Paweł Gricuk, prezes spółki.

Po publikacji komunikatu Petrolinvestu w portalu pb.pl zawrzało. Internauci ostro krytykowali posunięcie spółki, która chce motywować kadrę mimo, że wciąż prowadzi wiercenia w nadziei na znalezienie morza ropy w Kazachstanie, a jej kurs przez ostatni rok spadł o 82 proc. Spekulowali, że tania emisja dla ludzi firmy może zdołować jej notowania.

— Kurs Petroinvestu zależeć będzie przede wszystkim od zapewnienia finansowania, potwierdzenia zasobów ropy i ogólnego klimatu gospodarczego, a w mniejszym od emisji akcji dla zarządu — odpowiada prezes Gricuk.

I dodaje:

— Jeśli zapewnimy finansowanie i dowiercimy się do ropy, a rynkowe czynniki będą sprzyjające, kurs powinien wrócić do wartości fundamentalnej, którą oceniam na 250-300 zł.

Kiedy tryśnie ropa, nie chce powiedzieć. Dodaje tylko, że spółka jest "w newralgicznym momencie potwierdzania zasobów surowca".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAK

Polecane