Petru: pokazaliśmy, że możliwa jest alternatywa

PAP, DI
opublikowano: 25-10-2015, 22:15

Alternatywa dla PO i PiS jest możliwa, my to pokazaliśmy; to nasz pierwszy krok do nowoczesnej Polski - powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników wyborów, które dały jego ugrupowaniu 7,1 proc.

Lider Nowoczesnej podziękował wyborcom za zaufanie, obiecał, że ich nie zawiedzie. Pogratulował sukcesu kandydatce PiS na premiera Beacie Szydło.

Według Petru wyniki sondażowe pokazały, że jest miejsce dla innych partii niż PO i PiS. "Alternatywa jest możliwa, pokazaliśmy, że wybór nie leży wyłącznie między PiS i PO" - mówił Petru.

Podkreślił, że głosy dla jego ugrupowania pokazują, że możliwy jest "sukces Polski optymistycznej, a nasz kraj może iść do przodu".

"Nasz pierwszy krok do nowoczesnej Polski został zrobiony; teraz czeka nas dłuższy marsz" - mówił Petru. Zapewnił, że będzie walczył o "jeszcze więcej zaufania Polaków".

Petru zadeklarował, że będzie współpracował w Sejmie tylko z tymi, którzy są "odpowiedzialni, szanują innych i są zdolni do porozumienia".

Wymienił priorytety swojego ugrupowania: wolność gospodarczą, niskie i proste podatki oraz proeuropejski kurs. "Co może być warte w kontekście wyników wyborów" - podkreślił lider Nowoczesnej. Wśród priorytetów wymienił też "neutralność światopoglądową, realizowaną w dialogu z Kościołem".   

"Zgodnie z naszym hasłem będziemy zmieniać Polskę na taką, którą się nie tylko kocha, ale taką, w której chce się żyć" - powiedział Petru.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane