Były pracownik spółki farmaceutycznej Warner-Lambert, należącej obecnie do Pfizera, oskarżył ją o naruszenie prawa podczas sprzedaży jednego z jednego z leków przeciwko epilepsji.
O całej sprawie poinformował „The New York Times”. Były pracownik Warner-Lamberta twierdzi, że władze spółki, niezadowolone z wyników sprzedaży leku przeciwko epilepsji, prowadziły agresywny marketing w środowisku lekarskim, sugerując jego stosowanie w przypadku innych chorób, m.in. jako środka uspokajającego dla dzieci.
Pfeizer poinformował w wydanym komunikacie, że ściśle współpracuje z władzami w związku z toczącym się śledztwem. Koncern przejął spółkę Warner-Lambert w 2000 roku.
MD