PFR ma wyłączność na zakup Pesy

opublikowano: 02-03-2018, 15:03
aktualizacja: 02-03-2018, 15:07

Właściciele bydgoskiej spółki podjęli decyzję. Jej inwestorem może zostać Polski Fundusz Rozwoju, a Skoda została w pobitym polu.

Polski Fundusz Rozwoju (PFR)  zwiększył szansę wejścia do bydgoskiej Pesy.
„Po analizie przedstawionych ofert zdecydowano, że dalsze negocjacje, na zasadzie wyłączności, będą prowadzone z  Polskim Funduszem Rozwoju.

Elf2.
Zobacz więcej

Elf2. Koleje śląskie

Do czasu zakończenia rozmów, ze względu na ich poufność, nie będziemy udzielać żadnych informacji w tej kwestii, ani też  komentować podjętych na tym etapie decyzji.” – napisał w informacji dla mediów Maciej Grześkowiak, rzecznik Pesy.

Spółka może być dokapitalizowana  300 mln zł przez PFR. W jej akcjonariacie pozostaną dotychczasowi właściciele. Dzięki temu PFR, wchodząc do spółki ograniczy ryzyko narażenia się na oskarżenia o udzielenie pomocy publicznej.

Drugim w oferentów była czeska Skoda. Jej zwolennicy uważali, że może wspólnie z Pesą zbudować silny europejski podmiot stanowiący alternatywę dla Alstomu i Siemensa, które rozważają konsolidację. Jednak jej oferta nie została wybrana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / PFR ma wyłączność na zakup Pesy