PFRON kandydatem do Malin Gospodarczych 2010

DI
26-01-2011, 09:23

Zgodnie z wolą naszych Czytelników, kandydatem do Malin Gospodarczych 2010 w kategorii instytucja jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Za co?

Za nadmierne przywiązanie do wskaźnika Altmana. Setkom firm, które nie przeszły tego wymyślonego w latach 60. testu płynności, fundusz wstrzymywał wypłatę dofinansowania wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników. Przedsiębiorcy słusznie tłumaczyli, że wskaźnik Altmana ma ograniczenia i często krzywdzi firmy w przyzwoitej kondycji. PFRON odpowiadał, że przecież mogą to udowodnić, pokazując, że terminowo płacą składki ZUS, pensje czy raty kredytów.

Gospodarcze Maliny 2010 to plebiscyt "Pulsu Biznesu" i Pracodawców RP na instytucje i osoby, które najbardziej szkodziły przedsiębiorcom i gospodarce w ubiegłym roku. W pierwszym etapie — do 6 lutego — czytelnicy zgłaszają kandydatów. W drugim, w internetowym głosowaniu, spośród najczęściej zgłaszanych i najlepiej uzasadnionych kandydatur wybiorą "zdobywców" Malin.

Zgłoś kandydatów do Malin w pięciu kategoriach:
instytucja,
urzędnik,
polityk,
inwestor, menedżer giełdowy,
przedsiębiorca pracodawca.

Wejdź na stronę Maliny.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PFRON kandydatem do Malin Gospodarczych 2010