PGE poszuka innowacji na uczelni

opublikowano: 26-04-2017, 22:00

Politechnika Warszawska stawia na inteligentne technologie. Planuje utworzenie hubu, w którym nauka spotka się z biznesem.

PGE rozważa możliwość uruchomienia funduszu korporacyjnego (corporate venture capital), który wyławiałby z rynku ciekawe projekty startupowe i integrował ich rozwiązania z ofertą spółki. Przymierza się także do zacieśnienia współpracy z uczelniami i jednostkami badawczymi. Podpisała już list intencyjny z Politechniką Warszawską, która w ramach realizowanego programu „Kampus+” chce utworzyć hub innowacyjności skoncentrowany wokół technologii „smart living”.

— „Smart living” to jeden z globalnych trendów, który inspiruje również 
dostawców energii do zmian w infrastrukturze dystrybucji energii i 
obsługi sieci, a także w ramach oferowanych produktów — mówi Henryk 
Baranowski, prezes PGE.
Zobacz więcej

— „Smart living” to jeden z globalnych trendów, który inspiruje również dostawców energii do zmian w infrastrukturze dystrybucji energii i obsługi sieci, a także w ramach oferowanych produktów — mówi Henryk Baranowski, prezes PGE. ARC

Uczelnia będzie zabiegać o pozyskanie finansowania z RPO Województwa Mazowieckiego na budowę specjalistycznych laboratoriów, w których prowadzone będą prace badawczo-rozwojowe w zakresie inteligentnego budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego oraz systemów zarządzania budynkami. Koncepcja „Kampus+” ma ułatwić kooperację sfery badawczo-naukowej z przemysłem — Politechnika Warszawska zaprasza więc do współpracy przedsiębiorstwa, w których w przyszłości komercjalizowane mogłyby być nowe rozwiązania.

— „Smart living” to jeden z globalnych trendów, który inspiruje również dostawców energii do zmian w infrastrukturze dystrybucji energii i obsługi sieci, a także w ramach oferowanych produktów — mówi Henryk Baranowski, prezes PGE.

Jeśli cel zostanie zrealizowany, ze wsparcia skorzystają w pierwszej kolejności przedsiębiorczy studenci i pracownicy naukowi politechniki, program ma być jednak otwarty również na innowacyjne projekty realizowane przez zespoły spoza uczelni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / PGE poszuka innowacji na uczelni