Czytasz dzięki

PGE przekazuje 5 mln zł na walkę z koronawirusem

  • PAP
opublikowano: 16-03-2020, 14:54

Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej podjął decyzję o przekazaniu 5 mln zł w formie darowizny na wsparcie działań związanych z zatrzymaniem rozprzestrzeniania koronawirusa - podała w poniedziałek spółka.

Jak podkreśliła PGE, spółka jest w kontakcie z Ministerstwem Aktywów Państwowych, które „na bieżąco analizuje i koordynuje działania podległych mu spółek, co pozwoli w jak najlepszy sposób odpowiedzieć na potrzeby administracji rządowej”. 5 mln zł darowizny ma trafić na wsparcie działań administracji rządowej.

„Jednocześnie koncentrujemy działania na bezpieczeństwie naszych Pracowników, co jest gwarancja? stabilnych i niezakłóconych dostaw energii elektrycznej i ciepła do polskich domów, szpitali, instytucji i firm” - zaznaczył, cytowany w komunikacie prezes PGE Wojciech Dąbrowski.

Spółka poinformowała również, że nawiązała kontakt z emerytowanymi pracownikami PGE i sprawdza w jaki sposób może pomóc osobom będącym w grupie największego ryzyka. PGE jest również w trakcie uzgodnień z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej w celu dystrybucji części środków do dezynfekcji rąk zamówionych w Orlen Oil.

Dodatkowo, jak podkreśliła PGE, wydelegowano 50 pracowników do wsparcia obsługi Infolinii NFZ, gdzie można uzyskać informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. "Wszyscy oddelegowani pracownicy przechodzą odpowiednie szkolenie" - podała też spółka.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy