PGNiG będzie dalej szukać gazu i ropy u Kadafiego

ABT
opublikowano: 13-01-2010, 08:12

Do likwidacji idzie spółka, której powstanie wymusiło libijskie prawo. Okazało się martwe.

Inwestorów giełdowych mogła wczoraj zaskoczyć informacja, że Geofizyka Kraków, zależna od Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), likwiduje spółkę w Libii. Wniosek o likwidację Geofizyki Kraków Libia trafił 10 stycznia do Komisji Ludowej ds. Gospodarki, Handlu i Inwestycji Wielkiej Arabskiej Libijskiej Dżamahiriji Ludowo-Socjalistycznej. Czyżby PGNiG wycofywało się z poszukiwania węglowodorów w Libii? Spokojnie. To tylko porządki w grupie.
- W Libii obecni jesteśmy już pięć lat. Dwa lata temu na skutek zmiany libijskiego prawa powstał obowiązek prowadzenia działalności w tym kraju z udziałem tamtejszych firm, musieliśmy więc powołać spółkę celową, której 40 proc. akcji objął miejscowy partner. Z czasem okazało się jednak, że nowe przepisy nie weszły w życie - mówi Leopold Sułkowski, prezes Geofizyki Kraków.
Libijska spółka nigdy nie rozpoczęła działalności.
- Postanowiliśmy więc ją zlikwidować. Cały czas jednak działa i będzie działał oddział Geofizyki Kraków w Libii - mówi prezes.
Jego firma działa w Europie, na Bliskim Wschodzie i w północnej Afryce. Świadczy usługi geofizyczne dla koncernów poszukujących węglowodorów. W Libii prowadzi obecnie badania sejsmiczne dla PGNiG.
- Powinny się one zakończyć do maja 2010 r. - informuje Leopold Sułkowski.
Nie ujawnia jednak, jakie są rezultaty dotychczasowych badań.

Kadafi
Kadafi
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane