PGNiG otwiera inkubator dla start-upów

W InnVento wsparcie otrzymają przedsiębiorcy rozwijający projekty z branży energetycznej.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zacieśnia współpracę ze start-upami. Będzie szukać innowacyjnych, technologicznych rozwiązań dla sektora energetycznego. W tym celu powołany został inkubator InnVento. Jego uczestnicy – mikro i mali przedsiębiorcy - będą mogli liczyć na wsparcie merytoryczne, mentoring i opiekę ekspertów. Zostanie im zapewniona powierzchnia biurowa, otrzymają też dostęp do niektórych baz danych oraz wsparcie administracyjne i operacyjne, np. z zakresu prawa i księgowości. Najbardziej obiecujące projekty otrzymają też szansę na finansowanie dalszego rozwoju.  Inkubator będzie również miejscem pozyskiwania nowych kontaktów biznesowych. 

Oferta InnVento skierowana jest przede wszystkim do młodych naukowców i start-upowców. 

– Liczymy na zgłoszenia od start-upów, których projekty będą odpowiadać na wyzwania technologiczne spółek z naszej grupy. Uczestnicy mogą liczyć na współpracę ekspertów z grupy kapitałowej PGNiG. Dla młodych przedsiębiorców i naukowców szczególnie atrakcyjna przy przygotowaniu projektu może okazać się możliwość korzystania z naszych zasobów – zaznacza Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG ds. rozwoju.

Akceleracja biznesów będzie przebiegać w trzech etapach. Po weryfikacji potencjału projektów, wybrane koncepty przejdą przez proces inkubacji, a następnie akceleracji, która pozwoli na wprowadzenie nowych rozwiązań na rynek. Zgłaszać można się za pośrednictwem strony internetowej InnVento. 

Bardziej doświadczeni innowatorzy, posiadający już konkretny produkt, mogą natomiast aplikować do programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland, w realizację którego również zaangażowana jest grupa PGNiG.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / PGNiG otwiera inkubator dla start-upów