PGNiG otwiera inkubator dla start-upów

opublikowano: 13-12-2016, 22:00

W InnVento wsparcie otrzymają przedsiębiorcy rozwijający projekty z branży energetycznej.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zacieśnia współpracę ze start-upami. Będzie szukać innowacyjnych, technologicznych rozwiązań dla sektora energetycznego. W tym celu powołany został inkubator InnVento. Jego uczestnicy — mikro i mali przedsiębiorcy — będą mogli liczyć na wsparcie merytoryczne, mentoring i opiekę ekspertów.

Zostanie im zapewniona powierzchnia biurowa, otrzymają też dostęp do niektórych baz danych oraz wsparcie administracyjne i operacyjne, np. z zakresu prawa i księgowości. Najbardziej obiecujące projekty otrzymają też szansę na finansowanie dalszego rozwoju. Inkubator będzie również miejscem pozyskiwania nowych kontaktów biznesowych.

— Czekamy na zgłoszenia od start-upów, których projekty będą odpowiadać na wyzwania technologiczne spółek z naszej grupy. Uczestnicy mogą liczyć na współpracę ekspertów z grupy kapitałowej PGNiG. Dla młodych przedsiębiorców i naukowców szczególnie atrakcyjna przy przygotowaniu projektu może okazać się możliwość korzystania z naszych zasobów — zaznacza Łukasz Kroplewski, wiceprezes ds. rozwoju w PGNiG.

Akceleracja biznesów będzie przebiegać w trzech etapach. Po weryfikacji potencjału projektów, wybrane koncepty przejdą przez proces inkubacji, a następnie akceleracji, która pozwoli na wprowadzenie nowych rozwiązań na rynek.

Bardziej doświadczeni innowatorzy, posiadający już konkretne produkty, mogą natomiast aplikować do programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland, w realizację którego również zaangażowana jest grupa PGNiG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu