PGNiG przerwie złą passę? "Akumuluj"

opublikowano: 12-12-2017, 15:10
aktualizacja: 12-12-2017, 15:12

Krzysztof Pado, analityk DM BDM, podniósł z "trzymaj" do "akumuluj" rekomendację dla akcji PGNiG. Cena docelowa wzrosła do 6,55 zł.

"Ostatnie dwa kwartały były dość przeciętne wynikowo dla PGNiG. Oczyszczona EBITDA w II kwartale 2017 spadła o 3 proc. r/r, a w trzecim kwartale 2017 o 5 proc. r/r, głównie ze względu na gorsze wyniki segmentu Obrotu. Kurs od ostatniej publikacji wynikowej zachowuje się relatywnie słabo na tle WIG. Spodziewamy się jednak, że czwarty kwartał 2017 przynosi możliwość przełamania złej passy na wynikach skonsolidowanych" - uważa Krzysztof Pado.

Jego zdaniem, rosnące ceny ropy mogą co prawda nadal negatywnie wpływać na koszty pozyskania gazu z kontraktów rosyjskiego i katarskiego, jednak wraz z cenami gazu powinny wspierać wyniki Wydobycia.

"Zwracamy uwagę, że na tle innych krajowych przedstawicieli segmentu Oil&Gas, baza porównawcza dla wyników w IV kw. 2017 i 2018 roku w PGNiG nie będzie aż tak mocno wyżyłowana. Dodatkowo w 2018 roku rezultaty mogą być wsparte przez one-off w postaci rozstrzygnięcia arbitrażu z Gazpromem w kwestii poziomu cen gazu (obecnie spodziewany termin rozprawy przed sądem arbitrażowym to 27 marca), którego nie uwzględniamy w wycenie" - dodaje Krzysztof Pado.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane