PGNiG stworzy nowe centrum korporacyjne

PAP
aktualizacja: 20-03-2017, 18:09

W 2020 roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będzie miało nowe centrum korporacyjne, a w nim m.in. przedszkole pracownicze. Spółka poinformowała w poniedziałek o rozstrzygnięciu konkursu na koncepcję kompleksu biurowego.

Kompleks będzie zlokalizowany na terenach przy ul. Kasprzaka na warszawskiej Woli, gdzie obecnie mieści się siedziba gazowego potentata.

PGNiG
Zobacz więcej

PGNiG

fot. AW, Puls Biznesu

Do nowych obiektów przeniosą się spółki grupy kapitałowej, obecnie wynajmujące biura w różnych częściach Warszawy - PGNiG Obrót Detaliczny, Polska Spółka Gazownictwa, Gas Storage Poland i kilka mniejszych.

PGNiG liczy, że inwestycja pozwoli zaoszczędzić na najmie powierzchni biurowych od zewnętrznych podmiotów komercyjnych. Oblicza, że będzie to kilkanaście milionów złotych rocznie.

"Zainicjowanie projektu budowy nowego kompleksu biurowego wiąże się z potrzebami warszawskich spółek GK PGNiG w zakresie powierzchni użytkowej, a także naszą chęcią optymalnego zagospodarowania przestrzeni dostępnej na należącym do PGNiG terenie na warszawskiej Woli. Inwestycja przyniesie wymierne oszczędności oraz przyczyni się do znaczącej poprawy warunków pracy" – podkreślił cytowany w komunikacie prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Na ogłoszony na początku listopada 2016 r. konkurs wpłynęło 11 prac. W skład sądu konkursowego wchodzili m.in. niezależni eksperci, uznani architekci, sędziowie konkursowi Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Jako najlepiej odpowiadającą określonym przez zamawiającego warunkom, sąd konkursowy wybrał koncepcję urbanistyczno-architektoniczną pracowni HRA Architekci Sp. z o.o..

W kompleksie maja się znaleźć sale konferencyjne i centrum szkoleniowe, pomieszczenia archiwów oraz serwerownie. Planowane jest również wygospodarowanie przestrzeni m.in. na cele sportowo-rekreacyjne pracowników, przedszkole pracownicze, stołówki i garaże podziemne.

Jak poinformowało PGNiG, w najbliższych dniach rozpoczną się negocjacje z pracownią HRA Architekci, które pozwolą doprecyzować szczegóły projektu. Następnie przygotowana zostanie dokumentacja techniczna nowego obiektu i szczegółowy kosztorys realizacji inwestycji. Decyzja o jej rozpoczęciu zapadnie w czwartym kwartale 2017 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PGNiG stworzy nowe centrum korporacyjne