Philips przejmie BioTelemetry za 2,8 mld USD

ARŻ, MarketWatch
opublikowano: 18-12-2020, 10:48

Holenderski koncern zawarł umowę dotyczącą przejęcia BioTelemetry, wiodącego amerykańskiego dostawcy rozwiązań do zdalnej diagnostyki medycznej i monitorowania pracy serca. Transakcja będzie opiewać na ok. 2,8 mld USD.

Philips - główna siedziba firmy w Amsterdamie
Philips - główna siedziba firmy w Amsterdamie
Jasper Juinen

Zgodnie z umową, Philips ogłosi wezwanie na zakup wszystkich wyemitowanych i pozostających w obrocie akcji BioTelemetry po 72 USD za sztukę. Stanowi to 16,5 proc. premii w stosunku do czwartkowej ceny zamknięcia. Wartość całego przedsiębiorstwa oszacowano na 2,8 mld USD.

Przejęcie firmy BioTelemetry jest uzupełnieniem oferty produktów kardiologicznych Philipsa oraz jego strategii zakładającej przekształcenie metod świadczenia opieki zdrowotnej.

„Przejęcie BioTelemetry doskonale wpisuje się w naszą strategię bycia wiodącym dostawcą rozwiązań do zarządzania opieką nad pacjentem w szpitalu i domu” - powiedział Frans van Houten, dyrektor generalny holenderskiego przedsiębiorstwa. „Cieszymy się, że możemy stać się częścią firmy Philips i kontynuować nasze działania mające na celu dostarczania informacji zdrowotnych, poprawę jakości życia i obniżenie kosztów opieki” – dodał Joseph H. Capper, prezes i dyrektor generalny BioTelemetry.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane