Philips sprzedaje biznes AGD za 3,7 mld EUR

opublikowano: 25-03-2021, 13:15

Royal Philips sprzeda biznes artykułów wyposażenia domu, jak ekspresy do kawy i oczyszczacze powietrza, za 3,7 mld EUR funduszowi private equity Hillhouse Capital.

Holenderska spółka, która zdecydowała się skoncentrować na produkcji urządzeń medycznych, ma otrzymać z transakcji, której zamknięcie przewidywane jest w trzecim kwartale, ok. 3 mld EUR.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Philips pozbył się już wcześniej biznesu elektroniki użytkowej. Sprzedaż biznesu “domestic appliances” oznacza, że holenderska firma ma już tylko produkcję urządzeń medycznych, gdzie wzmocniła się dzięki serii przejęć.

- Ta transakcje kończy nasze duże sprzedaże aktywów – powiedział prezes Frans van Houten. – Teraz koncentrujemy się na umocnieniu pozycji lidera w technologii medycznej – dodał.

Philips zgodził się, aby sprzedany przez niego biznes artykułów wyposażenia domu mógł jeszcze przez 15 lat korzystać z jego marki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane