Piaseczno: przetarg na komisariat

Adam Brzozowski
opublikowano: 21-01-2002, 00:00

Gminy oraz władze powiatu piaseczyńskiego wraz ze Stołeczną Komendą Policji wybudują kompleks policyjno-sądowy. Inwestycja rozpocznie się w pierwszej połowie roku.

Budowa kompleksu policyjno-sądowego w Piasecznie była wstrzymywana od połowy lat 90. m.in. z powodu kłopotów z rozdziałem kompetencji po podziale administracyjnym kraju. W listopadzie 2001 r. samorządowcy podpisali porozumienie na temat zasad finansowania stanu surowego pierwszego budynku — siedziby Powiatowej Komendy Policji za 4,1 mln zł. Jej wykończenie pochłonie jeszcze 11 mln zł, ale na razie brakuje na to środków. Przygotowywany jest natomiast przetarg na realizację inwestycji.

Funkcję nadzoru budowlanego sprawować mają inspektorzy Komendy Stołecznej Policji. Udział w przedsięwzięciu gminy Piaseczno zostanie pomniejszony o 1 mln zł, związany m.in. z opracowaniem dokumentacji i zakupem terenu.

Kolejnym etapem budowy będzie realizacja siedziby sądu i prokuratury za 23 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Piaseczno: przetarg na komisariat