Piątkowe spadki na Wall Street

opublikowano: 18-10-2019, 22:10

Inwestorzy handlujący na amerykańskich giełdach udawali się na weekendową przerwę w nieco słabszych nastrojach wywołanych piątkową przeceną.

Już dzień wcześniej na parkiecie widoczne były oznaki zadyszki, która pogłębiła się na kolejnej sesji. Korektę wycen akcji wywołały m.in. obawy związane z globalnym spowolnieniem po tyj ka dane o PKB Chin za II kwartał okazały się słabsze niż oczekiwano. Druga pod względem wielkości gospodarka świata rozwijała się w okresie lipiec-wrzesień w tempie 6,0 proc. co jest najsłabszym wynikiem od niemal 30 lat. In plus zaskoczyły za to odczyty dotyczące produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej oraz inwestycji w największych aglomeracjach miejskich. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Handlujący akcjami z uwagą przyglądali się spółkom raportującym wyniki za miniony kwartał. Spośród 73 jakie przedstawiły swoje wyniki z grona spółek wchodzących w skład indeksu S&P500, 83,6 proc. zdołało przebić oczekiwania analityków. Mimo to nadal eksperci oczekują, że zyski spadną o 3,1 proc., co byłoby pierwszą ujemną zmianą od połowy 2016 r.

Gwiazdą piątkowej sesji został koncern Coca-Cola. Największy na świecie producent napojów bezalkoholowych zdecydowanie pokonał medianę prognoz analityków z Wall Street notując znaczący wzrost sprzedaży. Cena walorów amerykańskiego giganta zwyżkowała momentami o ponad 2,7 proc.

Na zamknięciu piątkowej sesji indeks największych blue chipów Dow Jones IA tracił 0,95 proc. Indeks szerokiego rynku S&P500 zniżkował o 0,27 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0,83 proc. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu