Czytasz dzięki

Piece będą bić rekordy

Magdalena Graniszewska
opublikowano: 13-12-2011, 00:00

Producent pieców do obróbki cieplnej metali sporo sobie obiecuje po branżach lotniczej, motoryzacyjnej i energetycznej.

W tym roku Seco/Warwick zamierza pokazać rekordowe wyniki, a w przyszłym — te rekordy pobić. — Konstruujemy właśnie budżet na 2012 r. Obecny portfel zamówień pozwala być spokojnym o powodzenie biznesu. Oczekujemy zwyżek w przyszłym roku — mówi Leszek Przybysz, prezes Seco/Warwick. Narastająco po trzech kwartałach firma osiągnęła 265 mln zł przychodów i 14,3 mln zł zysku netto i są to dla niej rekordy.

— Czwarty kwartał to dla nas sezonowo najlepszy okres, co wynika z kumulacji wydatków inwestycyjnych w firmach przed końcem roku — wyjaśnia Leszek Przybysz. Strumień zamówień płynie do Seco/Warwick przede wszystkim z branży lotniczej, motoryzacyjnej i energetycznej.

— Branża lotnicza inwestuje teraz potężnie nie tylko w budowę nowych typów samolotów, ale także w wymianę silników i podwozi, a to z kolei ciągnie w górę przetwórców aluminium i tytanu, którzy są naszymi klientami. Również w branży motoryzacyjnej, mimo spadku produkcji samochodów, widać stałe zapotrzebowanie na coraz nowocześniejsze i bardziej ekonomiczne komponenty. Nie narzekamy więc na brak popytu na nasze linie produkcyjne, które dostarczamy producentom takich elementów — ocenia Leszek Przybysz.

W energetyce (w tym atomowej i odnawialnej), która jest trzecim filarem biznesu Seco/Warwick, widać chwilowe spowolnienie, ale — zdaniem prezesa firmy — koniunktura powinna wkrótce się poprawić.

— Katastrofa w Fukushimie tylko na moment przystopowała inwestycje. Mamy już liczne zamówienia na sprzęt, np. z Chin — tłumaczy Leszek Przybysz. Biznes Seco/Warwick ma się rozwijać nie tylko organicznie, ale też poprzez przejęcia. Firma zaczęła już due diligence (badanie prawno-finansowe) producenta w Brazylii. — Mamy nadzieję sfinalizować tę transakcję w pierwszym półroczu 2012 r. Z kolei w pierwszym kwartale chcielibyśmy stworzyć z lokalnym partnerem w Rosji spółkę joint venture zajmującą się obróbką termiczną na zlecenie — deklaruje Leszek Przybysz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane