Piecobiogaz znów przekłada debiut na GPW

DI
opublikowano: 19-03-2009, 14:33

Spółka Piecobiogaz poinformowała, że nie zadebiutuje na GPW w planowanym terminie. Jak podała w komunikacie prasowym, inwestor branżowy, który chce zaangażować się w rozwój poznańskiej spółki, uznał, że debiut będzie o wiele skuteczniejszy, jeśli spółka umocni swoją pozycję rynkową.

Spółka Piecobiogaz poinformowała, że nie zadebiutuje na GPW w planowanym terminie. Jak podała w komunikacie prasowym, inwestor branżowy, który chce zaangażować się w rozwój poznańskiej spółki, uznał, że debiut będzie o wiele skuteczniejszy, jeśli spółka umocni swoją pozycję rynkową. - To mogłoby nastąpić za rok, półtora, kiedy niekorzystny trend na rynku się odwróci. (...) Musimy mieć na względzie przede wszystkim dobro spółki - wyznaje Wiktoria Wiśniewska, prezes Piecobiogazu.Piecobiogaz oferował 9 mln akcji serii B (w dwóch transzach) po cenie 3,60 za akcję. Debiut planował na przełom marca i kwietnia. W 2008 r. Piecobiogaz wypracował 120,7 mln zł przychodów ze sprzedaży i 6,26 mln zł zysku netto. Tegoroczna prognoza mówi o wzroście przychodów do 220 mln zł i zysku netto do 17,2 mln zł Głównym przedmiotem działalności spółki jest świadczenie specjalistycznych usług budowlanych w ramach projektów inwestycyjnych przede wszystkim w sektorach: instalacji wodociągowo-kanalizacyjnych, ogólnobudowlanym, gazowo-ciepłowniczym. © ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Piecobiogaz znów przekłada debiut na GPW