Piekary Śl.: rusza forum gospodarcze

Kajetan Sroka
opublikowano: 01-12-2000, 00:00

Piekary Śl.: rusza forum gospodarcze

Dzisiaj w Ośrodku Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich odbędzie się II Piekarskie Forum Gospodarcze. Zostało ono zorganizowane z inicjatywy Andrzeja Żydka, prezydenta miasta. Swój udział zapowiedziało około 200 przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

— Forum będzie miało formę prezentacji i wykładów, ale przewidzieliśmy w programie także dyskusje — mówi Piotr Żurek z Biura Promocji UM w Piekarach Śląskich.

Tematyka forum dotyczyć będzie form i zakresu współpracy urzędu miasta z urzędem skarbowym oraz Powiatowym Urzędem Pracy. Ponadto uczestnicy rozmawiać będą o bieżących problemach dotyczących sektora MSP, m.in. o jego sytuacji, formach pomocy ze strony miasta i możliwościach rozwoju.

— Chcemy również zwrócić uwagę na politykę Unii Europejskiej wobec MSP, a także przedyskutować unijne programy pomocowe — dodaje Piotr Żurek.

I forum, które odbyło się w czerwcu 2000 r., zorganizowała Komisja Rozwoju Gospodarczego. Wówczas w dyskusji na temat możliwości rozwoju miasta udział wzięło 150 osób. KS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Piekary Śl.: rusza forum gospodarcze