Pieniądze płyną do funduszy

opublikowano: 14-11-2017, 22:00

Saldo wpłat i wypłat funduszy detalicznych w październiku wyniosło ponad 1,85 mld zł i było prawie dwukrotnie wyższe niż miesiąc wcześniej, wynika z obliczeń Analiz Online.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

 Równocześnie to trzeci najlepszy miesiąc pod względem bilansu sprzedaży w tym roku, a październik był dziesiątym z rzędu miesiącem, w którym zanotowano dodatnie napływy netto. Od początku roku saldo wpłat i wypłat to +14 mld zł. Największą porcję świeżego kapitału zgarnęli zarządzający funduszami pieniężnymi i gotówkowymi — do nich trafił w październiku 1 mld zł netto, a w 2017 r. 5,3 mld zł. Ponad 580 mln zł trafiło do funduszy mieszanych — to najwięcej w tym roku oraz w ciągu minionych dziesięciu lat. Fundusze mieszane zagraniczne przyciągnęły 240 mln zł netto, a fundusze dłużne 319 mln zł (najmniej od maja tego roku). Dodatnie saldo zanotowały fundusze akcji (175 mln zł), ale stało się tak za sprawą przede wszystkim funduszy inwestujących za granicą. Z funduszy absolutnej stopy zwrotu wycofano natomiast 100 mln zł netto. Zła passa w tej grupie trawa od maja tego roku, kiedy zachwiała się hossa na małych i średnich spółkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy