Pierwsza akwizycja Facebooka w Indiach

opublikowano: 08-01-2014, 10:17

Właściciela Facebooka, najpopularniejszego portalu społecznościowego przejmuje indyjską firmę technologiczną Little Eye Labs, donosi Reuters.

To startup specjalizujący się w tworzeniu oprogramowania do analizy wydajności i narzędzi do monitorowania aplikacji działających pod Androidem. To pierwsza akwizycja amerykańskiego internetowego potentata na indyjskim rynku.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Warunków transakcji nie ujawniono, zaś doniesienia mediów sugerują, że cena nie przekroczyła poziomu 15 mln USD.

Przejęcie związane jest z pracami Facebooka nad zwiększeniem mobilności swojej platformy, co podyktowane jest skupieniem się na wzroście przychodów z biznesu reklam mobilnych.

Pracownicy przejmowanej firmy, która zlokalizowana jest w Bangalore mają być przeniesieni do kwatery głównej Facebooka w kalifornijskim Menlo Park. Little Eye Labs działa na rynku od roku i jest wspierana przez  GSF i VenturEast Tenet Fund. Na początek kwietnia przewidziane jest opublikowanie oficjalnej wersji oprogramowanie Little Eye na Androida.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Pierwsza akwizycja Facebooka w Indiach