Pierwsza aukcja krokodyli w RPA

opublikowano: 24-11-2014, 10:57

W minionym tygodniu przeprowadzona została pierwsza w Republice Południowej Afryki aukcja żywych krokodyli, informuje Bloomberg. Przetarg był okazją do ustalenia przez kupców wartości gadów w branży, gdzie większość transakcji ma charakter prywatny.

„Idea jaka przyświecała pomysłowi zorganizowania sprzedaży w takiej formie była chęć wyznaczenia ceny dla żywych zwierząt na lokalnym rynku w przeciwieństwie do cen skór obowiązujących na rynku międzynarodowym” – stwierdził Neil Pentolfe, właściciel Southern African Crocodile Traders.

Bloomberg

W ramach aukcji, która odbyła się w miejscowości Wartburg, w południowo-wschodniej prowincji KwaZulu-Natal do sprzedaży zaoferowane zostały ledwie wyklute gady, roczniaki oraz osobniki prawie dorosłe. Licytacja spotkała się ze sporym zainteresowaniem uczestników. Spośród 8,5 tys. gadów jakie zostały wystawione na sprzedaż, nabywców znalazło 6,7 tys.

Krokodyle skóry są używane w produkcji obuwia, pasków i innych elementów odzieży. Gady są również hodowane dla mięsa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane