Pierwsza emisja obligacji opartych na blockchainie

opublikowano: 10-08-2018, 09:36

Bank Światowy upoważnił Commonwealth Bank of Australia (CBA) do zaaranżowania pierwszych obligacji opartych na blockchainie.

Nowe obligacje denominowane w australijskich dolarach zostały nazwane bond-i, co jest skrótem od Blockchain Offered New Debt Instrument, ale także odnosi się do Bondi Beach, kultowym miejscem w Sydney.

Zobacz więcej

Bank Światowy

Bloomberg

Bank Światowy podkreśla, że będą to pierwsze na świecie obligacje stworzone, umiejscowione, transferowane i zarządzane w technologii blockchain.

- Blockchain ma potencjał uproszczenie procesów między licznymi pośrednikami i podmiotami działającymi na rynkach długu. Pomaga w uproszczeniu pozyskania kapitału i handlu papierami. Podnosi efektywność działalności i zwiększa nadzór regulatorów – głosi oświadczenie wydane przez Bank Światowy i CBA.

Blockchain to technologia tzw. dystrybuowanej elektronicznej księgi rachunkowej. Wszyscy uczestniczy mają jej kopie i praktycznie nie jest możliwa zmiana jej zapisów oprócz autoryzowanych operacji. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu